İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Dünyanın En İlginç Ev Tasarımları

Dünyanın En İlginç Ev Tasarımları

Dünyanın En İlginç Ev Tasarımları

Mimarlık, dünyanın en eski mesleklerinden birisidir. Geçmişten günümüze teknolojinin de gelişmesi ile birlikte büyük bir yol kat eden bu meslek dalı, birbirinden farklı ev tasarımları ortaya koymaktadır. Bu anlamda dünyanın pek çok ülkesinde görenleri şaşkınlığa düşürecek ilginç ev tasarımları bulunmaktadır. Bunlar, hem görüntüleri hem de kullanım yapıları ile dikkatleri üzerlerine çekmektedir. Peki, dünyada inşa edilmiş farklı tasarımlara sahip ilginç ev modelleri hangileridir?

Dünyanın Dört Bir Köşesinden İlginç Ev Tasarımları

Günümüzde bilinen 250’ye yakın ülkenin kendi yaşam şekline göre ev tasarımları bulunmaktadır. Bu duruma örnek vermek gerekirse; Afrika Kıtasında yer alan bir ülkedeki ev projeleri sıcak iklime göre planlanırken, Kuzey Amerika bölgesi gibi çok soğuk iklimlerde ise evlerin inşasında taş ve ahşap birlikte kullanılmaktadır. Ancak insanlar yaşamak istedikleri evin mimari tasarımında hayal güçlerini de kullanabilmektedir. İşte hayal gücünün sınırlarını zorlayan o ev tasarımları...

Habitat Housing Complex (Kanada)

Klasik anlayışın dışına çıkarak inşa edilen evler arasında Kanada’da yer alan Habitat Housing Complex de yer almaktadır. İkinci Dünya Savaşı sonrasında Japonya’da ortaya çıkan yenilikçi mimari Metabolizm’den esintiler taşıyan bu evler, yaşayan bir canlı gibi tasarlanmalıydı. Metabolizm anlayışı ile inşa edilen bu evler, apartman yaşantısında köklü değişiklikler yaratmayı amaçlamıştır.

Dancing House (Prag)

Prag şehrinin adeta sembolü haline gelen Dancing House da verilebilecek en sıra dışı tasarımlı örneklerdendir. Frank Gehry tarafından tasarlanan bu ilginç ev, 1992-1996 yılları arasında tamamlanmıştır. Hollywood’un ünlü dans eden çifti Ginger Rogers ve Fred Astaire’i anımsattığı için eve Dans Eden Ev adı verilmiştir.

Transparent House (Japonya)

Bunların yanında Japonya’da yer alan Transparent House da dünyanın en ilginç ev tasarımları arasında yer almaktadır. Dışarıdan bakınca içi tamamen görünen ev, bu özelliğiyle isminin hakkını vermektedir. Duvarları cam ile kaplı olan yapı,Japon şirket Sou Foujimoto Mimarlık tarafından bir müşterisinin isteği üzerine tasarlanmış ve inşa edilmiştir.

Portekiz Guimareas Taş Evleri

1974 senesinde inşa edilen bu evi ilginç kılan en önemli özelliği taşın oyulması ile inşa edilmiş olmasıdır. Tamamlanması 40 yılı aşkın bir süre alan bu ev, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.


Sosyal Medya'da Paylaş :

Son Eklenenler

Konut Satışlarını Etkileyen Faktörler
..
Konut Satışlarını Etkileyen Faktörler Konut Satışlarını Etkileyen Faktörler
Kârlı Gayrimenkul Yatırımı Nasıl Yapılır?
..
Kârlı Gayrimenkul Yatırımı Nasıl Yapılır? Kârlı Gayrimenkul Yatırımı Nasıl Yapılır?
Dünyanın En İlginç Ev Tasarımları
..
Dünyanın En İlginç Ev Tasarımları Dünyanın En İlginç Ev Tasarımları
Kentsel Dönüşüm Nedir, Şartları Nelerdir?
..
Kentsel Dönüşüm Nedir, Şartları Nelerdir? Kentsel Dönüşüm Nedir, Şartları Nelerdir?
Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
..
Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdi Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Paylaş
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir